Jste zde

Domů

Alykes

Zajímavosti a pláže na východě, 1. část

Východní pobřeží ostrova Zakynthos
Autor: PlannedCity

Tsilivi

Asi 5 km severně od hlavního města Zakynthos leží okouzlující přímořské letovisko Tsilivi.

Městečko stojí na úpatí pohoří Krioneri a je oblíbené hlavně rodinami s dětmi díky skvělé pláži.

Lokalita je oblíbená také u milovníků vodních sportů. Malé hotely a apartmány v olivových hájích vyvolávají v mnoha návštěvnících dojem venkovských usedlostí.

Muzeum Milanio Maritime

Alykes a pláže, 2. část

Pohled na pláž ostrova Zakynthos
Autor: Dean Sas

Pláž Amoudi je pokračováním známějších pláží Alykes a Alykanas na řeckém ostrově Zakyntos.

Narazíte tady opět na jemný písek a křišťálově čistou vodu s výjimečnou kvalitou, ideální pro koupání.

Čeká vás perfektní pláž a klidný odpočinkový den, protože cestovní ruch tady ještě zdaleka není tak rušný, jako je tomu na ostatních plážích v okolí.

Pláž Xehoriati

Alykes a pláže, 1. část

Jedna z pláží na ostrově Zakynthos
Autor: MattLake

Nádherné písečné pláže u městečka Alykes na řeckém ostrově Zakynthos lákají mnoho návštěvníků k odpočinku na lehátku. Pláže jsou tady menší i větší, ale všechny jsou čisté.

Voda je mělká a tyrkysově modrá, a je velice vhodná a bezpečná ke koupání i pro děti. Jsou tady zkrátka perfektní pláže pro celou rodinu! Pozornosti si nepochybně zasluhuje skutečnost, že některé z nich byly oceněny tzv. "Modrou vlajkou".

Oblast Alykes, 2. část

Kalithea

Malá tradiční vesnička se nalézá na východním úpatí pohoří Vrachionas, a nabízí krásný a nezapomenutelný výhled na celý ostrov Zakynthos. Najdete ji 3 km jihovýchodně od Katastari, 3 km jihozápadně od Ano Gerakari a 12 km severozápadně od hlavního města.

První písemná zmínka o vesnici Kalithea pochází z roku 1509, za vidění určitě stojí slavné jeskyně a ruiny pradávných staveb. V místě můžete narazit i na Science Park Zakynthos, norsko - řecký výzkumný ústav, který se zaměřuje na životní prostředí, jako například na vodní zdroje.

Oblast Alykes, 1. část

Oblast Alykes se nachází na řeckém Jónském ostrově Zakynthos. Rozkládá se podél severovýchodního pobřeží ostrova, asi 10 km severozápadně od hlavního města Zakynthos. Má rozlohu cca 43 km² a žije zde necelých 5 tisíc obyvatel.

Zajímavosti Alykes

Zátoka Navagio s vrakem pašerácké lodi
Autor: heather

Vrak lodi pašeráků

Zátoka s vrakem pašerácké lodi je pravděpodobně nejslavnější zajímavostí na ostrově Zakynthos. Známá je také pod řeckým označením "Navagio" či také pod anglickým "Smugglers Cove".

Její četné fotografie a ilustrace v brožurách, turistických průvodcích nebo pohlednicích zobrazují právě tento vrak, takže většina návštěvníků touží uvidět na ostrově Zante tuto atrakci na vlastní oči. Stalo se to už jakousi zdejší povinností.

Stránky